Wdrożenie innowacyjnej technologii recyklingu polipropylenu

Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa „Oplast-Recykling” Jerzy Kmita realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 3.2 Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R, poddziałania 3.2.2 Kredyt na innowacje technologiczne z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój pt. „Wdrożenie innowacyjnej technologii recyklingu polipropylenu do działalności FPHU Oplast Recykling”.

Inwestycja dotyczy wdrożenia własnej, nowej technologii oraz uruchomienia na jej podstawie wytwarzania znacząco ulepszonych, w stosunku do dotychczas wytwarzanych na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej towarów. Metoda recyklingu polipropylenu, oparta na autorskiej technologii czyszczenia, suszenia i wytłaczania odpadów stanowi autorską, kompletną i gotową do wdrożenia technologię, która została zgłoszona do ochrony patentowej.

Celem projektu Oplast-Recykling jest wdrożenie autorskiej, innowacyjnej metody recyklingu polipropylenu ze zużytych bigbagów. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań procesowych, technologia pozwoli przetwarzać polipropylen z niespotykaną dotychczas wydajnością i przy niższym zużyciu energii, oraz uzyskać produkt o znacznie wyższej czystości i lepszych parametrach wytrzymałościowych. W ramach projektu zostaną nabyte wszystkie urządzenia niezbędne do utworzenia kompletnej linii technologicznej pracującej zgodnie z metodą opracowaną przez Oplast.

W wyniku realizacji projektu Oplast poprawi swoją pozycję konkurencyjną w branży poprzez wdrożenie innowacyjnej, energooszczędnej technologii recyklingu. Poprawią się wyniki finansowe firmy, udział w rynku, a także poziom nowoczesności istniejącego zakładu w Windudze. Projekt ma szanse wywrzeć znaczący wpływ na całą branżę recyklingu polipropylenu.

Wartość projektu: 11 000 000,00 zł
Wartość dofinansowania: 6 000 000,00 zł

 

Jeśli masz pytania
Skontaktuj się z nami !

Dane adresowe

adres: Winduga 6, 
87-617 Bobrowniki
NIP: 888-163-20-97,  
REGON: 910523245

Dane kontaktowe

telefon/fax: +48 54 237 12 98
e-mail: biuro

zobacz na mapie

 

Posiadamy wszelkie zezwolenia prawne
w zakresie zbierania i odzysku odpadów oraz ich transportu

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.