Inwestycje OPLAST-RECYKLING Sp. z o.o. związane z poprawą efektywności energetycznej przedsiębiorstwa
Firma Oplast - Recykling Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt „Inwestycje OPLAST-RECYKLING Sp. z o.o. związane z poprawą efektywności energetycznej przedsiębiorstwa” realizowany na podstawie umowy o dofinansowanie nr FENG.03.01-IP.03-0279/23.
Celem projektu jest zwiększenie efektywności energetycznej firmy Oplast - Recykling. Przedmiotem projektu jest budowa instalacji fotowoltaicznej o mocy do 1,5 MW, w celu optymalizacji efektywności energetycznej oraz termomodernizacja budynku o powierzchnia ok. 820 m2. Aktualnie budynek nie posiada izolacji ścian bocznych i jest ogrzewany kotłem na paliwo stałe.
Zlecona analiza energetyczna (audyt) dla przedsięwzięcia termomodernizacyjnego oraz analiza (audyt) efektywności energetycznej, zakończyły się przygotowaniem dokumentów w postaci raportów i kart audytów, zawierających rekomendowane do przeprowadzenia przedsięwzięcia inwestycyjne.
Przewidywana oszczędność energii pierwotnej dla termomodernizacji i instalacji fotowoltaicznej wynosić będzie 3 256 496,35 kWh/rok.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Wartość projektu: 6 924 912,00 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 3 556 433,76 zł
Wdrożenie technologii recyklingu trudno przetwarzalnych odpadów pochodzących z tworzyw sztucznych
Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa „Oplast- Recykling” Jerzy Kmita realizuje projekt pt. „Wdrożenie technologii recyklingu trudno przetwarzalnych odpadów pochodzących z tworzyw sztucznych” w ramach w ramach poddziałania 3.2.2 Kredyt na innowacje technologiczne z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój współfinansowanego ze środków Funduszy Europejskich.
Umowa o dofinansowanie Projektu: POIR.03.02.02-00-2038/20
Inwestycja dotyczy wdrożenia własnej, nowej technologii oraz uruchomienia na jej podstawie wytwarzania znacząco ulepszonych w stosunku do dotychczas wytwarzanych na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej towarów. Metoda recyklingu polipropylenu, oparta na autorskiej technologii dezodoracji stanowi autorską, kompletną i gotową do wdrożenia technologię, która została zgłoszona do ochrony patentowej.
W wyniku wdrożenia Oplast Recykling uzyska możliwość wytwarzania znacząco ulepszonego regranulatu polipropylenu. Wytwarzany regranulat będzie się odróżniał od innych regranulatów pochodzenia recyklingowego dostępnych na rynku (w tym także od regranulatu wytwarzanego dotychczas przez Oplast-Recykling) brakiem nieprzyjemnego zapachu pochodzącego z LZO (lotnych związków organicznych. Ulepszenie produktu poprzez pozbawienie go nieprzyjemnego zapachu pozwoli rozszerzyć jego zakres zastosowań, o takie, w których produkt wytwarzany według obecnej technologii był dyskwalifikowany z powodu zapachu.
Całkowita wartość projektu wynosi 10 350 000,00 zł z czego maksymalny wkład Funduszy Europejskich wynosi 5 692 500,00 zł.